Ekonomi

7. Dünya Yapay Zeka Kongresi Tianjin’de düzenlendi

Çin’de yapay zeka alanında en değerli etkinlik olan yedinci Dünya Zeka Kongresi’nin 18-21 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Tianjin’de yapılacağı açıklandı.

“Zekâ: Devasa bir gelişme alanı, sürdürülebilir büyümenin motoru”Etkinlik, akıllı teknolojiler sayesinde ekonomik ve sosyal kalkınmayı güçlendirme, görüş alışverişi, işbirliği, kazan-kazan sonuçları için küresel bir platform oluşturma ve akıllı teknolojiler alanında paylaşım konularına odaklanacak.

Tianjin Belediye Başkan Yardımcısı Çu Peng ; Yapay zeka geliştirmenin yeni trendlerini, yeni teknolojilerini ve yeni iş modellerini ortaya çıkaracağı etkinlik vesilesiyle dünyanın dört bir yanından politikacıları, girişimcileri, uzmanları ve akademisyenleri geleceğin sorunlarını tartışmaya davet etti. Bu bahislerin ortasında akıllı araçlar, üretken yapay zeka, beyin-bilgisayar etkileşimi; Ayrıca ekonomi, toplum ve kültür alanlarında yapay zeka ile ilgili yakıcı konular var.

Bu yıllık etkinlik dizisi, 2017’de başladığından beri Çinli ve yabancı bilim adamları, girişimciler ve ekonomistler için yapay zeka teknolojilerindeki en son gelişmeleri tartışmak için bir platform olmuştur.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu