Ekonomi

Abdulkadir Uraloğlu AB’ye Kalkınma Koridoru’nu anlatacak

Abdulkadir Uraloğlu yurt dışı temaslarını sürdürüyor.

Bakan Uraloğlu, (AB) Lideri Ursula Von der Leyen başkanlığında ve devlet bakanları düzeyinde gerçekleştirilecek “Küresel Geçit Forumu”na katılacak.

Panel, 24-25 Ekim tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilecek.

Kalkınma Yolu Projesini anlatacak

Türkiye’yi Basra Körfezi’ndeki Faw Limanı’na bağlayacak ve Avrupa’dan Körfez ülkelerine kadar geniş bir bölgeyi etkileyecek Kalkınma Yolu Projesi’nin hayata geçirilmesi için daha önce Birleşik Arap Emirlikleri ve Iraklı bakanlarla bir araya gelen Uraloğlu’na heyeti eşlik etti. . Panellerin bir arada gerçekleştirileceği tarihlerde Belçika’nın başkenti Brüksel’de çeşitli temaslarda bulunacaklar.

AB Ulaştırma Komiseri ve AB Genişleme Komiseri ile görüşecek

İlk olarak AB’nin Ulaştırmadan Sorumlu Komisyon Üyesi Valean ile bir araya gelecek olan Uraloğlu, ardından AB’nin Genişlemeden Sorumlu Komisyon Üyesi Oliver Varhelyi ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Küresel Ağ Geçidi Forumu

İkili görüşmelerin ardından katılımcı ülkeler arasında yer alan Uraloğlu; demiryolu, karayolu, havayolu, liman ve lojistik hizmetlerini optimize ederek sürdürülebilir kalkınmayı güçlendirmek ve tedarik zincirlerini çeşitlendirmek amacıyla düzenlenecek Global Gateway Forum’a katılacak.

Forumda düzenlenecek paneller

AB şirketlerinin üst düzey temsilcilerinin de katılacağı forumda; Hill’de Yeşil Güç, Eğitim ve Araştırma, Kritik Ham Sorunlar, Ulaşım Koridorları, Sağlık Üretimi ve Dijital Altyapı konularında paneller düzenlenecek.

Uraloğlu, daha sonra sırasıyla; THY-Sürdürülebilir Havacılık Yakıtları Etkinliği ve Ulaşım Koridorları Paneline de katılacak.

gucehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu