Haber

Adalet Cami’ne Yeni Hizmet Binası

Osmangazi Belediyesi, muhtaçlığa karşılık veremez olduğu için yıktığı ve yerine yenisini inşa ettiği Adalet Camii yeni hizmet binasındaki inşaat çalışmalarını tamamladı. Yeni hizmet binası, seramik imalatları ve etraf düzenleme çalışlarının tamamlanmasının akabinde hizmete açılacak.

Vatandaşların talebi üzerine harekete geçen Osmangazi Belediyesi, geçtiğimiz Mayıs ayında mevcut hizmet binasını yıkarak, içerisinde bay-bayan ve engelli tuvaletleri, çay ocağı, dernek idare odası, 25 kişilik Kur’an Kursu, öğretmen odası, mutfak ve abdestliklerin bulunduğu yeni bir hizmet binası inşa etmek için çalışmalara başladı. Mescitlerin, ibadethane olması dışında, mahalle sakinlerinin bir ortaya gelip birlikte vakit geçirdikleri, toplumsallaşma imkanı buldukları yerler olduğunu söz eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Adalet Camii’nin zamanla eskiyen ve ihtiyaca cevap veremez hale gelen mevcut binasını yıkarak, yerine daha kullanışlı yeni bir hizmet binası inşa ediyoruz. İnşaat çalışmaları tamamlanan hizmet binasını çevre düzenleme çalışmalarının ardından hizmete açacağız” dedi.

Osmangazi’de kurum ayrımı gözetmeksizin vatandaşların talep ve gereksinimleri doğrultusunda hizmet ürettiklerinin altını çizen Lider Dündar, “İlçemizdeki okullarımızın tamamına yakınında bakım, tamir, boya ve bahçe düzenlemesi, spor alanı üzere pek çok hizmet gerçekleştirdik. Mahalle meydanları, hizmet binaları ile sıhhat ocakları yaptık. Çıkmaz sokakları açtık. Mahalle ortalarında sıkışıp kalmış camilerimizin etrafında kamulaştırmalar yaparak, mescitlerimizi vatandaşlarımızın birlikte vakit geçirebildikleri toplumsal ömür alanına dönüştürdük. Adalet mahallemizdeki vatandaşlarımızın talebi üzerine burada da mevcut binayı yıkarak yeni ve işlevsel bir bina inşa ettik. İçerisinde abdestlik ve tuvaletler ile çay ocağı, dernek idare odası, bay, bayan ve engelli tuvaletleri, 25 kişilik Kur’an Kursu, öğretmen odası ve mutfak bulunan binamızın inşaatı tamamlandı. Pencere doğramaları takıldı. Elektrik ve mekanik tesisatları çekildi. Seramik imalatı, etraf düzenleme ve sert yer uygulamalarının tamamlanmasının akabinde yeni hizmet binamızı hizmete açacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu