Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nun YSK’ya yönelik eleştirilerine yanıt verdi

AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Bülent Turan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim güvenliğine ilişkin sözlerini eleştirdi.

Çanakkale’nin Biga ilçesine yaptığı ziyaret kapsamında Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve üreticilerle bir araya gelen Turan, bölgedeki tarımsal faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Turan, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programında “YSK’ye güvenmiyorum” dedi. Sözüne ıstırapla uyduklarını söyledi.

YSK’nın köklü bir kurum olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti:

“YSK 1950’de yaklaşık 75 yıldır kurulmuş çok değerli bir cumhuriyet kurumu. Bu kurumun kararları elbette tartışılabilir, eleştirilebilir ama ‘güvenmiyorum’ ifadesini kaybetmenin itirafı olarak görüyorum. Seçimleri zaten bahane olarak görüyorum.Sandığın başında, İlçe Seçim Kurulunda ve İl Seçim Kurulunda her kademede YSK’nın hakimleri olmak üzere 3 büyük partinin temsilcileri, en çok oyu alan parti.hem ilçede hem ilde hem de ysk’de temsilcisi var.itiraza açık konular,şeffaf süreçler herkesin bildiği bir gerçek.örnek alınan işlerin olduğu bir sistemde yürüyoruz dünyaya yapılır.”

Bülent Turan, Denizli’de CHP sandık görevlileriyle ilgili olayı hatırlattı.

Bu olayın basına yansıdığını ifade eden Turan, şöyle devam etti:

“CHP teşkilatı listelerini geç verdiği için reddedildi. Siz işinizi iyi yapmazsanız kararını doğal olarak YSK verir. İşini iyi yapmayan partililerle adım atıldığında böyle oluyor. Ancak Denizli’de CHP’nin temsilcisi olmasalar da hem MHP’nin hem de İYİ Parti’nin hem AK Parti’nin hem de AK Parti’nin zaten temsilcisi var. Şunu söylemek istiyorum: Biz yıllardır dünyaya örnek, şeffaf ve herkes tarafından görülebilen bir seçim sistemi izliyoruz. Bu bir seçim. YSK’ya, denetim kurumlarına iftira atmanın kimseye faydası yok. Hepimiz misyonumuzu başındayız. Her parti misyonunun başında memurumuz, amirimiz ve hakimimiz iş başında. Parti temsilcimiz iş başında. O yüzden YSK yanlış yapsın, bütün partilere olsun. Birlikte çok şeffaf ve çok doğru adımlarla bir seçimi yöneteceğini düşünüyorum.”

Turan, 14 Mayıs’ta kim kazanırsa kazansın oburların da kazanacağı bir seçim olması gerektiğini söyledi.

Bunun dünyanın sonunun olmadığını vurgulayan Turan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Polemikler olur, siyasi çekişmeler olur, münakaşalar olur ama biz savaşa girmeyiz. Omuz omuza 85 milyon insanın kardeşliğini zedeleyen bir yaklaşım sergilemek bizim görevimiz değil. seçimler hangi parti ve anlayış kazanırsa kazansın saygı duyacağımız ve omuzlayacağımız bir süreçtir.Ülkemize ve milletimize şimdiden hayırlı olsun.Bu milletin zaten vefası vardır.Akıl ve idrak sahibidir. doğru karar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu