Haber

AK Parti Milletvekili Faruk Çelik, Bursa’da 500 araçlık konvoyla karşılandı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 14 Mayıs seçimlerinde Artvin’den milletvekili seçilen eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gece yarısı döndüğü Bursa’da 500 araçlık bir konvoyla karşılandı.

2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin sonuçları netleşirken, Artvin’de AK Parti’den milletvekili seçilen Faruk Çelik, İstanbul İzmir otoyolunu Kuzey gişelerinde 500 araçlık konvoyla karşıladı. Gece yarısı Çelik’e sürpriz yapan partililer, büyük ilgi gösterdi. Vatandaşların tulum ve meşalelerle kutlamaları renkli görüntülere yol açarken, o anlar kameralara yansıdı.

Duygulu anlar yaşadığını belirten Faruk Çelik, “Uzun süredir siyasetin içindeyim. Bursa’da siyasete başladım ve 3 dönem Bursa’da milletvekilliği yaptım. Çeşitli adaylıklarda bulundum. Daha sonra milletvekili oldum. Şanlıurfa’nın 2 dönemliğine ve bu dönemde doğduğum yer olan Artvin’e tayin oldum.Sonucu aldıktan sonra İstanbul’a geldik.Açıkçası böyle bir karşılamadan haberim yoktu.Aslında gece geç saatlerde bir tabloya denk geldim. hiç aklıma gelmezdi. Aslında şaşırdım ve duygulandım. Tabii ki Bursa’da çok işimiz var. Siyasette çok işimiz var. “Yaşadığımız süreçler var. Her alanda birçok kişiye katkı sağladık. Vatandaşlara bu vefakar davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çelik, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen taraftarlarını kırmazken, gece yarısı gittiği bir mekanda tatlı yedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu