Haber

Ali Fazıl Kasap: “Eti Maden Emet Bor Fabrikası’nda işçilerle görüşmemize izin verilmedi. Buna engel olan zihniyet devlet değil, başkalarının müdürüdür”

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl KasabıEti Maden Emet Bor Fabrikası’nda çalışan personelle görüşmek istediklerini ancak işletme yönetiminin izin vermediğini belirten “Milletvekilinin iki görevi var, yasama ve denetim. Buna engel olan zihniyet devlet değil, iktidardır.” Başkalarının müdürü.Devletteki bu yapılanma sona erecek.Son 19 güne artık çok az kaldı” dedi.

CHP Kütahya Milletvekili ve Adayı Ali Fazıl Kasap ve CHP listesinden aday olan Saadet Partisi üyesi Ahmet Sunar, il yöneticileriyle birlikte seçim çalışmaları kapsamında Kütahya’nın Emet ilçesine bir dizi ziyarette bulundu. Eti Maden’in bor işletmelerinde çalışan işçilerle bir araya gelmek isteyen CHP heyetine işletme yönetimi izin vermedi.

“Aynı tavrı AK Parti milletvekillerine de gösterdiler mi?”

İşletme önünde açıklama yapan Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, hem personeli ziyaret edip hem de çalışma koşullarını yerinde görmek istediklerini ancak işletme müdürünün kendilerini odasında ağırlayabileceklerini söylediğini belirtti. ve çalışanlarla görüşemediklerini söyledi. kasap dedi ki:

“Kafeteryada hangi kuralları yiyorlar, en azından ‘afiyet olsun’ dememizi talep ederdik. ‘Fabrikayı gezemezsiniz, bakanlıktan ve genel müdürlükten izin almam gerekiyor’ dedi. AK Parti milletvekilleri önceki yıllarda buraya geldiklerinde bunu göstermişler mi diye merak ediyordum.Yemek yiyen arkadaşlarımızın çalışma kurallarını görmek kadar doğal bir şey olamaz.Milletvekilinin iki görevi vardır:yasama ve denetim.Kaba zihniyet. Bunun üzerine başkalarının müdürü, devletin müdürü olmayan zihniyet yanlıştır.Devletteki bu yapı biter.Burada 600’e yakın taşeron işçimiz taşeron işçidir.Devletini kaybeden arkadaşlarımızın davası sürerken. dava nedeniyle dava açılan özlük hakları devam ediyor, görüşme talebimizi engelleyen, görüşme talebimizi engelleyen yöneticiler yanlış yapıyorlar. Son 19 gün az kaldı…”

“TEK ADAM REJİMİNİN ÜLKEYE GETİRDİĞİ DURUM”

Ahmet Sunar, şöyle konuştu:

“Eti Bor Maden İşletmelerini ziyarete geldik. Genel Müdürümüz bizi odasında ağırladı. Personelle görüşmemiz noktasında tabi ki yetkili kişilerin inisiyatif alamadığını görüyoruz. Tek kişinin kaldığı durum. Rejimin ülkeye getirdiği gerçekten üzücü.” Bu anlamda inisiyatif alamamış olması bizi üzdü. Bunun önlenmesi gerekiyor. Bu noktada siyasi olarak korkulacak bir şey yok. Sonuçta orada çalışan insanlar bizim vatandaşlarımız ve onlarla bir araya gelmeye hakkımız olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu