Haber

Almanya’daki İsrail vatandaşlarına oturma izni muafiyeti

Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, ülkedeki İsrail vatandaşlarının oturma izni başvurusu yapmadan veya vize almadan ülkede kalabilecekleri süreyi uzatmak için başvuruda bulunmadan 26 Nisan’a kadar Almanya’da kalabileceklerini açıkladı.

Reuters haber ajansının haberine göre İsrail vatandaşları Almanya’da 90 gün vizesiz kalabiliyor. Bu değişiklikle Almanya’daki İsrail vatandaşları 26 Ocak-26 Nisan tarihleri ​​arasında oturma izni zorunluluğundan muaf olacak. “Yaptığımız düzenlemeyle İsrail vatandaşlarının oturma izni başvurusuna gerek kalmadan üç ay daha Almanya’da kalmalarına olanak sağlayacağız. Bu, bu zor durumda desteklemek istediğimiz insanlara yönelik pragmatik ve bürokratik olmayan bir yardımdır.” dedi Faeser.

DIŞİŞLERİ BAKANI’NDAN ‘ACİL İNSANİ ARAMA’ ÇAĞRISI

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 108 gündür devam ederken, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, acil insani yardıma ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Filistin halkına ulaşmaya yönelik yardım. İnsani mola istedi.

Dışişleri Bakanı Baerbock, “Gazze’deki durumu hafifletmek, özellikle çocukların inanılmaz acılarını hafifletmek ve ayrıca hâlâ Hamas’ın elinde bulunan rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak için acilen insani duraklamalara ihtiyacımız var” dedi.

Baerbock, AB toplantısında Gazze’ye yönelik insani yardımı artırmanın yollarını ve insani ortama yönelik diplomatik çabaları tartışacaklarını belirterek, “İsrail ancak Filistinliler güvenlik ve onur içinde yaşadığında güvenlik içinde yaşayabilir. Filistinliler ancak onurlu, güvenlik içinde yaşayabilirler” İsrail güvenlik içinde yaşadığında onur ve haysiyet.” “Özgür yaşayabilir” dedi. Baerbock, İsrail-Filistin sorununu çözmenin tek yolunun iki devletli çözüm olduğunu vurguladı. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu