Teknoloji

AMD, Yaklaşık 1 Milyon TL Ödül Vereceği Bug Bounty Programı Başlattı

ABD’li yarı iletken sektörü AMD, yazılımcılar için önemli bir işe imza attı. Şirket, yeni bir “Bug Bounty” programı duyurdu. Bu program kapsamında AMD’nin ürünlerindeki güvenlik açıkları ile hataları bulanlara büyük ödüller verilecek

AMD’nin oluşturduğu Bug Bounty programı kapsamında 3 sınıflandırma yapılacak. Bu sınıflandırmalar, kendi içlerinde 5 farklı kategoriye ayrılacak. Ödüller de bu kategori ve sınıflandırmaya göre verilecek. 

AMD’nin ödül fiyatlandırması böyle olacak:

AMD tarafından paylaşılan bilgilere göre Bug Bounty programına katılanlar, 500 ila 30 bin dolar aralığında ödüller alacaklar. En önemli hata ve güvenlik açıklarını bulanlar 30 bin dolar, en hafif sorunları tespit edenler ise 500 dolar ödül alacaklar. 

Paylaşılan bilgilere baktığımızda Bug Bounty programına katılabilmek için bazı şartlar olduğunu görüyoruz. Bu şartlar arasında Türkiye’den katılımın engellendiğine ilişkin bir bilgi bulamadık. Eğer siz de konuyla ilgileniyorsanız ve biraz da para kazanmak isterseniz buradaki bağlantı üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu