Ekonomi

Assurant beklenenden daha iyi ilk çeyrek sonuçları açıkladı

ATLANTA – Küresel bir risk yönetimi çözümleri sağlayıcısı olan Assurant, Inc. (NYSE:AIZ), analist beklentilerini aşan kazanç ve gelirle 2024 için güçlü bir ilk çeyrek bildirdi.

Şirketin ilk çeyrek için düzeltilmiş hisse başına kazancı (EPS) 4,97 dolar olarak gerçekleşti ve analist tahmini olan 3,88 doları önemli ölçüde aştı. Çeyrek geliri de 2,88 milyar dolar ile güçlü bir performans sergileyerek 2,84 milyar dolarlık konsensüs tahminini aştı.

Etkileyici performansın başlıca nedeni Global Konut sektöründeki olağanüstü sonuçlar ve Global Yaşam Tarzı bünyesindeki ABD Bağlantılı Yaşam işinde devam eden ivme oldu.

Assurant Başkanı ve CEO’su Keith Demmings, 2024’e güçlü bir başlangıç için şirketin farklılaştırılmış iş modeline ve cazip pazarlardaki rekabet avantajlarına güveniyor. Demmings, “Olağanüstü bir müşteri deneyimi sunma konusundaki sarsılmaz kararlılığımız, mevcut müşteri ortaklarımızla tekliflerimizi genişletirken, küresel iş kollarımızda birçok yeni müşteriyle programlar başlatmamızı sağladı” dedi.

2023’ün ilk çeyreğiyle karşılaştırıldığında, GAAP net geliri %108 artışla 236,4 milyon dolara yükselirken, seyreltilmiş hisse başına net gelir %111 artışla 4,47 dolara ulaştı. Raporlanabilir katastrofiler hariç düzeltilmiş FAVÖK ise %31 artışla 383,7 milyon dolara ulaşmıştır.

Assurant, 2024’ün ikinci çeyreği için 4,03 dolarlık analist konsensüsünün oldukça üzerinde olan 4,97 dolarlık bir EPS öngörüyor. Şirket, 2024 yılının tamamı için ise 15,66 $’lık konsensüs tahminine karşılık 17,13 $’lık bir EPS öngörüyor.

Global Konut, bu çeyrekteki başarıda önemli bir rol oynadı ve Düzeltilmiş FAVÖK’teki %181’lik kayda değer büyüme, esas olarak daha düşük afet dışı hasar deneyimine ve Ev Sahibi sigorta ürünlerindeki en üst düzey büyümeye bağlandı.

Demmings, 2024 yılı finansal hedeflerine ulaşma konusundaki güvenini şu sözlerle ifade etti: “Güçlü ilk çeyrek performansımızın ardından, 2024 yılı finansal hedeflerimize ulaşma konusunda kendimize olan güvenimiz giderek artıyor.” Demmings, Assurant’ın finansal ve operasyonel mükemmellik sağlarken büyüme için yatırım yapmaya odaklanmaya devam ettiğini vurguladı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

İleriye dönük olarak Assurant, 2024 yılının tamamı için Düzeltilmiş FAVÖK’te orta tek haneli büyüme beklerken, 2023’teki önemli büyümenin ardından Global Konut’un bu artışa öncülük etmesi bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu