Ekonomi

BAĞ-KUR emeklilerinin dikkatine! Maaş farkları bugün ödenecek

Maaş artışlarına ilişkin son gelişmeler milyonlarca emeklinin gündeminde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine verilen zamlardaki farklar hesaplamalara dahil edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışları yüzde 37,57’den yüzde 49,25’e çıkarıldı. Geçtiğimiz günlerde gerekli çalışmalar yapıldı ve artışa ilişkin kanun TBMM’de kabul edildi.

BAKAN IŞIKHAN AÇIKLADI

Çalışma hayatına ilişkin düzenlemelerin yer aldığı ve TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edilen İşsizlik Sigortası Kanunu ile emeklilik maaşlarına ilişkin yeni yönetmelik 3 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlandı. Kanunla birlikte Ocak ayı ödeme transferi prestijiyle geçerli olacak SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarındaki 6 aylık artış oranı yüzde 49,25 oldu. Asgari emekli maaşı 10 bin liraya çıkarıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, artış farklarının ödenmesi için de aynı tarihi verdi. Bakan Işıkhan “SSK, Bağ-Kur ve hak sahiplerine ait fark tutarlarını ödemeye başlıyoruz. Ödemeler SSK için 6 Şubat’ta, Bağ-kur için 7 Şubat’ta yapılacak.”Bir açıklama yaptı.

habermudurnu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu