Yaşam

Bodrum Hakimi Filmi Dizi Oluyor

“Bodrum Hakimi” Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden biridir. 1976 yapımı filmin yazarı, geçtiğimiz hafta aramızdan ayrılan efsane senarist Safa Önal.

Cumhuriyetimizin ilk kadın yargıçlarından Mefaret Tüzün’ün dramatik yaşam öyküsünden yola çıkan sinema, adalet ve sınıf ayrımını etkili bir dille sorguluyor.

Birbirine çok benzeyen iki dev oyuncumuz Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ı bir araya getiren projenin görüntü yönetmenliğini Çetin Tunca üstlendi. Filmin en önemli özelliklerinden biri de yönetmen koltuğunda padişahımız Türkan Şoray’ın oturuyor olmasıydı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Türk Sinemasının bu çok özel sineması yeni dönemde dizi oluyor. Usta yapımcı Ali Gündoğdu ve ünlü oyuncu Kerem Alışık ortaklaşa ‘Bodrum Hakimi’ dizisinin çekimlerini gerçekleştirecek.

Yapım ortağı olduğu dizide başrolü Kerem Alışık oynayacak. Senaryosunu Hasan Tolga Pulat’ın yazdığı dizide Kerem Alışık’ın partnerini kimin canlandıracağı merak ediliyor.

“Bodrum Hakimi” filminde güçlü iş adamı Ömer Bereketoğlu ile kasabaya atanan adalet düşkünü hakim Nevin’in hikayesi anlatılır. Ömer, Nevin’den çok etkilenir ama sakladığı bir sırrı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu