Haber

Erdoğan’dan Esad’la ‘ailece görüşme’ mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

İSTANBUL’DA ÇÖKEN KAÇAK BİNA: Kentsel dönüşüm dediğimiz olayın temelinde bu var. Kaçak yapıların olduğu yerlerde yapalım ki sorunu çözelim. Bakıyorsunuz üç kat kaçak yapılmış ve yıkım olmuş. Bunları bundan sonra da yaşayacağımızı çok açık net söylemek isterim. Ben belediye başkanlığından gelmiş biri olarak kentsel dönüşümde TOKİ ile verdiğimiz imtihanları nasıl verdikse istiyorum ki bunu ülkenin her yerinde yapalım ve işi sağlama bağlayalım.

BAHÇELİ İLE SON GÖRÜŞME: Uzun bir süredir Devlet Bey’le yaptığımız görüşmeleri ara vermeden devam ettirdik, ettireceğiz. Herhangi bir suistimale fırsat vermeyeceğiz. Devlet Bey’le siyasi gelişmeler neler, ne gibi tedbirler almamız gerek bunların görüşmesini yaptık. MHP ve Adalet ve Kalkınma Partisi olarak atmamız gereken adımları atmaya devam edeceğiz.

ESAD’LA GÖRÜŞME: Suriye ile yeniden diplomatik ilişkileri kurmamak için bir sebep yok. Geçmişte nasıl yaptıksa yine yapabiliriz. Suriye’nin iç işlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok. Biliyorsunuz ailece görüşmeye varana kadar sayın Esed’le geçmişte nasıl yaptıksa yeniden yapmamamız için bir sebep yok.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu