Haber

Erkek siyasetçiler mecliste topuklu ayakkabılarla dolaştı.

Kanada Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, Twitter hesabından kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için parlamentoda pembe topuklu giyen Kanadalı erkek milletvekillerinin görüntülerini paylaştı, “Artık dikkatinizi çektiğime göre, kadına yönelik şiddet sadece fiziksel değil, her biçimiyle karşımıza çıkıyor. Benden başlayarak erkeklerin, eylemlerimizin ve sözlerimizin sonuçlarının farkında olması ve çevremizdeki kadınlara daha fazla alan yaratması gerekiyor.”ifadelerini kullandı.

“ERKEKLERİN EĞİTİMİ ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI”

Kanada Aile Bakanı Karina Gould şunları söyledi: “Erkekleri ve erkek çocukları eğitmek çözümün bir parçasıdır. Cinsiyete dayalı şiddeti sona erdirmek bizim sorumluluğumuzdur”söz konusu.

SOSYAL MEDYA BÖLÜNMÜŞ

Söz konusu görüntüler sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bazıları milletvekillerinin farkındalık yaratma çabalarını takdir ederken, bazı kullanıcılar bu eylemin yüzeysel bir jest olduğunu söyledi.

Alghabra’nın gönderisine yorum yapan bir kullanıcı, “Takım elbiseli bir grup yetişkin erkek topuklu ayakkabılarla ortalıkta dolaştığı için kadınlar kendilerini daha güvende hissediyor. Bunu neden daha önce yapmadığımızı merak ediyorum.”sözlerini kullandı.

başka bir kullanıcı ise “Topuklu ayakkabıyla yürüyen erkekler kadına şiddeti durdurmak için nasıl teşvik edici olabilir?”diye sordu.

saphanehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu