Haber

Gürcistan’dan Rusya’da ‘terör saldırısı’ amaçlı patlayıcı taşıyan kamyona operasyon

Gürcistan Devlet Güvenlik Servisi, terör saldırılarında kullanılmak üzere Ukrayna’nın Odessa kentinden Rusya’nın Voronej kentine gönderilen patlayıcıları ele geçirdiğini duyurdu.

Gürcistan Devlet Güvenlik Servisi’nin açıklamasına göre, Ukrayna’nın Odessa kentinden Rusya’nın Voronej kentine giden bir kamyonda 6 patlayıcı madde tespit edildi.

Taşımanın Ukraynalı Milletvekili Andrey Sharashidze tarafından organize edildiği belirtilirken, patlayıcıların terör hareketinde kullanılmasının planlandığı kaydedildi.

Daha önce Ukrayna gizli servisleri 2022 yılında da aynı güzergahı kullanarak Kırım Köprüsü’nde terör eylemi gerçekleştirmişti.

Patlayıcının inşaatta kullanılan polietilen ruloların içine gizlendiği belirtildi. Kargo, Ukrayna’nın Odessa limanından Bulgaristan’ın Rusçuk şehrine, oradan da Gürcistan’ın Poti limanına gönderildi. Poti’den Ermenistan’ın başkenti Erivan’a giden kargo, Avrasya Ekonomik Birliği kurallarına uygun olarak gümrük işlemlerinden geçti.

Belgeleri değiştirilen kargonun sahibinin Ukraynalı firma yerine Ermeni firması olduğu gösterildi. Kargo daha sonra Gürcistan’a kayıtlı bir araçla Rusya sınırını geçti.

haber-gokcebey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu