Haber

İtalya, Ukrayna’ya savaş uçağı tedarik etmeyecek

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy ile Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yaptığı görüşmenin ardından Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi.

“Uçak ikmali şu anda masada değil”

İtalyan La Repubblica gazetesinin İtalya’nın Ukrayna’ya 5 adet AMX bombardıman uçağı tedarik edebileceği yönündeki haberiyle ilgili soruyu yanıtlayan Meloni, şöyle konuştu: “Uçak ikmali şu anda masada değil”söz konusu.

İtalya’nın Ukrayna’ya desteğini sürdüreceğini belirten Meloni, Ukrayna’nın yenilmesinin kesin olduğunu söyledi. “diğer Avrupa devletlerinin olası işgalinin önünü açabileceğini” açıkladı. Meloni, İtalya’nın Ukrayna’ya daha fazla hava savunma sistemi göndermeyi düşündüğünü belirtti.

Meloni’nin Ukrayna ziyareti

Öte yandan Meloni, Zelensky ile görüşmeden önce Rusya tarafından savaş hatası yaptıkları iddia edilen Bucha ve Irpin’i ziyaret etmiş ve hayatını kaybeden sivillerin fotoğraf çekiminde gözyaşlarını tutamamıştı. Bucha Belediye Başkanı Anatolii Fedoruk, ziyareti sırasında Meloni’ye kasabada bulunan mermi ve kovanlardan yapılmış bir hatıra parası takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu