Haber

Malatya’da deprem sonrası ağır hasarlı binalar yıkılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Malatya’nın Akçadağ ilçesinde ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları sürüyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’nın Akçadağ ilçesinde ağır hasarlı binaların yıkım süreci devam ediyor. 29 kişinin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda binanın hasar gördüğü ilçede, kontrollü yıkımların ardından ortaya çıkan molozlar kamyonlarla çöplük alanlarına taşınıyor.

“Devlet vatandaş el ele bu yükün altında duracağız”

Akçadağ’ın kentte depremlerde büyük tahribata uğrayan 4 ilçeden biri olduğuna işaret eden Akçadağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fatih Şahin, “6 Şubat depreminden sonra ilçemizde büyük bir tahribat meydana geldi” diye konuştu. devlet ve vatandaşla el ele vererek bu yükün üstesinden geleceğiz. Allah devletimize zarar vermesin” dedi.

“Depremden sonra ilçenin nüfusu 10 kat arttı”

İlçe merkezinde esnaf olarak çalışan Ali İmer, yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlaması beklenen yeniden yapılanma sürecinin planlı bir şekilde yürütülmesinin önemine dikkat çekerek, “Yıkım süreci yoğun bir şekilde devam ediyor. çarşımızdaki hasarlı binalar devam ediyor.Depremlerden sonra ilçenin nüfusu 10 kat arttı.İlçe merkezimiz bu durumu kaldıramaz durumda.Yeni yapılaşma.” “Planlı çarşımızın uzun vadeli bir planlama doğrultusunda yapılmasını istiyoruz. Öte yandan ilçemiz genelinde deprem evlerinde çalışmalar hızla devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu