Haber

Meslek lisesi öğrencileri stajlarını yapacakları limanda işbaşı yapacak.

Tekirdağ’da Asyaport Limanı’nda staj yapan meslek lisesi öğrencileri aynı yerde göreve başlayacak.

Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ve Asyaport Planlama ve Teknik Hizmetler Müdürü Besim Dönmez tarafından iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında öğrenciler yıl boyunca gemi makinaları, elektronik, metal teknolojisi, muhasebe ve finans, bilişim, ulaşım, denizcilik, sağlık hizmetleri, yiyecek-içecek hizmetleri, pazarlama gibi alanlarda eğitim alacak.

Stajını tamamlayan lise öğrencileri, Medlog Gemicilik’in Türk ve uluslararası sularda hizmet veren gemilerinde göreve başlayacak.

Asyaport Planlama ve Teknik Hizmetler Müdürü Besim Dönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, meslek lisesi öğrencilerinin eğitimlerini ve yetkinliklerini en üst düzeye çıkarmak için bu çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Öğrencilerin geleceği için anlamlı bir protokole imza attıklarını belirten Dönmez, “Önümüzdeki yıl 119 meslek lisesi öğrencisinin stajını planladık. Grubumuzla öğrencilerimizin stajlarını burada yaparak denizcilik bilgilerini artırmayı hedefliyoruz. Bu proje sonunda öğrencilerimiz gemiye binmeye hazır olacaklar. Nasıl kullanılacağını öğreniyorlar. Öğrencileri profesyonel olarak hazırlayacağız.” dedim.

Medlog Denizcilik Genel Müdürü Murat Şahin de proje ile Tekirdağlı gençlere istihdam yaratmayı hedeflediklerini belirtti.

Öğrencilerin staj ve işe başlama süreçleri hakkında bilgi veren Şahin, “Arkadaşlarımızı tohumken alıp önce bir fidan daha sonra büyük bir çınar dikip bu arkadaşlarla devam etmek istiyoruz. meslek lisesinden mezun olduktan sonra 6 ay staj yapmak zorundalar.6 aylık staj süresi boyunca 750$ maaş alacaklar.Ardından 4 aylık deneme sözleşmesine göndereceğiz. 4 aylık deneme süresi boyunca 1.100 dolar maaş.Daha sonra biz ana tim’e terfi edeceğiz onları gemilerimizde çalıştıracağız.Onlar orada aylık 1.600 dolar maaş alıp hayatlarına devam edecekler. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu