Ekonomi

Morgan Stanley Ball Corp hisselerini 68$ hedefle Equalweight olarak belirledi

Pazartesi günü Morgan Stanley, içecek kutusu endüstrisinin önde gelen oyuncularından Ball Corporation’ı (NYSE:BALL) Eşit Ağırlık notu ve 68,00 $ fiyat hedefi ile incelemeye başladı. Firma, Ball Corp’un konsolide ve defansif bir sektörde küresel pazar payının yaklaşık %26’sını elinde bulunduran baskın konumuna dikkat çekti.

Analist, içecek kutularına yönelik küresel talebi artırabilecek sürdürülebilirlik faydalarının yanı sıra marj genişlemesine yol açabilecek enflasyon ve maliyet iyileştirme çabaları da dahil olmak üzere şirketin kazançlarını potansiyel olarak artırabilecek birkaç faktörün altını çizdi.

Ayrıca, Ball Corp’un Havacılık ve Uzay bölümünün yakın zamanda satılmasının şirketin sermaye yapısını iyileştirmesi, net borcu FAVÖK’ün 3 katının altına düşürmesine ve hisse geri alımları yoluyla hissedarlara yaklaşık 2 milyar dolar geri dönmesine olanak sağlaması bekleniyor.

Bu olumlu faktörlere rağmen firma, Ball Corp’un zayıf tüketici talebi ve uzun vadeli zorluklarla karşı karşıya olan bira pazarına maruz kalması nedeniyle kısa vadeli hacim düşüşleri yaşayabileceği konusunda uyardı.

68$’lık fiyat hedefi, Ball Corp’un 10 yıllık işlem ortalamasına göre hafif bir prim olan şirketin tahmini 2024 FAVÖK’ünün 13 katına dayanıyor. Bu prim, şirketin elden çıkarılmasının ardından finansal kaldıraç oranının artmasıyla gerekçelendiriliyor.

Morgan Stanley’in analizi, Ball Corp için %38’lik potansiyel yukarı yönlü ve %36’lık aşağı yönlü olmak üzere nispeten dengeli bir risk-ödül senaryosu öneriyor. Değerlendirme, şirketin mevcut pazar konumu ve stratejik girişimleriyle ilişkili hem fırsatları hem de riskleri yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu