Ekonomi

Rivian hisseleri yükseltildi, fiyat hedefi 21 dolara yükseltildi

Perşembe günü Piper Sandler, Rivian Automotive Inc (NASDAQ:RIVN) üzerindeki duruşunu değiştirerek elektrikli araç üreticisinin hisselerini Nötr’den Overweight’e yükseltti ve hisse fiyat hedefini bir önceki 15 dolardan 21 dolara çıkardı. Firmanın yeniden değerlendirmesi, yeni bir ürün tanıtımı ve stratejik finansal kararlar da dahil olmak üzere çeşitli faktörler tarafından teşvik edildi.

Firma yaptığı açıklamada, Rivian’a yatırım yapmanın doğasında var olan riskleri kabul ederek, özellikle şirketin yıl ortasındaki yeniden yapılanma çabalarından kaynaklanabilecek potansiyel zorlukları vurguladı. Bu risklere rağmen analist, Rivian’ın bir gün içinde 68.000 sipariş alan yeni R2 SUV modeline yönelik etkileyici tüketici tepkisini iyimserlik nedeni olarak gösterdi.

Rivian’ın yakında pazarda oldukça rekabetçi bir tasarım olması beklenen R3’ü de içerecek olan ürün gamına duyulan heyecan, yükseltilen görünümün arkasındaki temel itici güç oldu. Firma ayrıca Rivian’ın sermaye harcamalarını erteleme ve R2 üretimi için mevcut bir tesisi kullanma kararını, yatırımcılar arasında daha yükselişçi bir bakış açısını teşvik edebilecek olumlu bir hareket olarak kaydetti.

Revize edilen tahmin ve 21$’a yükseltilen fiyat hedefi, R2 SUV’un piyasaya çıkışının ardından firmanın güncellenmiş rehberliğini yansıtıyor. Analistin açıklaması, Rivian’ın yeni ürünlerinin ve stratejik planlamasının yatırımcı duyarlılığını olumlu yönde etkileme potansiyeline vurgu yaparak sona erdi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu