Haber

Sare Davutoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi!

Vatandaşların merak ettiği isimlerin başında Sare Davutoğlu geliyor. Peki Sare Davutoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi nedir? Detaylar burada…

SARE DAVUTOĞLU KİMDİR?

Sare Davutoğlu (d. 1961, Konya), Türkiye’nin 26. Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşidir.

Hayati

Hayatın erken dönemi ve eğitim

Sare Davutoğlu, 1961 yılında Konya’da doğdu. Aslen Afyonkarahisarlı Kundak ailesindendir. 1980 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek lisansında Jinekoloji alanında uzmanlaştı.

Tıbbi Kariyer

1987 yılında Kars’ta zorunlu görevini tamamladı. Eşi Ahmet Davutoğlu doktorasını tamamladıktan sonra 1990 yılı Haziran ayında Malezya’da bir üniversitede öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 1995 yılında Türkiye’ye dönen Sare Davutoğlu, 1995 – 1999 yıllarında ihtisasını tamamladı. Kürtaj karşıtı görüşleri ve bu konudaki toplantılara katılıp konuşmalarıyla tanınan Sare Davutoğlu, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı üyesidir. Kadın Sağlığı Dayanışma Derneği’nde (KASAD-D) yönetim kurulu asli üyeleri arasında yer almaktadır.

özel hayat

Eğitimine devam ederken 1984 yılında Ahmet Davutoğlu ile evlendi. Çiftin dört çocuğu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu