Haber

Taekwondo Dünya Şampiyonası başlıyor

Taekwondoda yılın en büyük tertibi olan Büyükler Taekwondo Dünya Şampiyonası, 14-20 Kasım tarihleri ortasında Meksika’nın Guadalajara şehrinde düzenlenecek.

Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenecek şampiyonada 123 ülkeden 750 dolayında sporcu mücadele ederken, ülkemizi 8’er bayan ve erkek olmak üzere 16 sportmen temsil edecek. Türkiye Taekwondo Ulusal Ekibi, son 1 haftasını Meksika’da yaptığı çalışmalarla hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, dünya şampiyonasıyla ilgili olarak, “Yıl içinde birçok önemli organizasyonun ardından en önemli şampiyonanın zamanı geldi. Dünya Şampiyonası’nda Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için de değerli kota puanı verilecek. Bu tertibin kıymetini biliyoruz. Atletlerimiz bu sene birçok değerli tertipte uğraş etti. Yıl içinde hoş sonuçlar elde ettiler. Performansa dayalı sporlarda bu kadar kıymetli tertibin peş peşe yapılması atletler için bir handikap. Birinci kere dünya şampiyonası deneyimi yaşayacak genç atletlerimiz da var. Dünya şampiyonasında da ülkemizi en yeterli halde temsil etmek istiyoruz. Madalya geleneğimizi Meksika’da da devam ettireceğimize inanıyorum” dedi.

Milli takım kafilemizde şu sporcular bulunuyor:

“Kadınlar: Rukiye Yıldırım (46 kilo), Merve Dinçel (49 kilo), Zeliha Ağrıs (53 kilo), Hatice Kübra İlgün (57 kilo), İkra Kayır (62 kilo), Mervenur Fazilet (67 kilo), Sude Yaren Uzunçavdar (73 kilo), Nafia Kuş (+73 kilo)

Erkekler: Deniz Dağdelen (54 kilo), Görkem Polat (58 kilo), Hakan Reçber (63 kilo), Ferhat Can Kavurat (68 kilo), Muhammed Emin Yıldız (74 kilo), Hüseyin Kartal (80 kilo), Enbiya Taha Biçer (87 kilo), Emre Kutalmış Ateşli (+87 kilo)” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu