Ekonomi

TBB Başkanı: Ekonomik aktiviteye katkı sağlamaya devam edeceğiz

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Alpaslan Çakar, Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın kabulüyle ilgili olarak, “Büyümenin sürdürülmesi, istihdamın artırılması, yatırımların ve ihracatın desteklenmesi amacıyla ekonomik faaliyetin finansmanına katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi. TBB Yönetim Kurulu Üyesi. sözlerini kullandı.

TBB’den yapılan açıklamaya göre, Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın birliğin yönetim kuruluna kabulü üzerine, bankacılık sektörünün gündemindeki konular hakkında meclis tarafından Yılmaz’a bilgi verildi; Dünya ekonomisi, Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektöründeki son gelişmeler değerlendirildi.

Açıklamada toplantıda konuşma yapan TBB Başkanı Alpaslan Çakar, küresel ekonominin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, başta gelişmiş ülkeler olmak üzere birçok ülkenin ekonomi politikasında istikrarlı bir yaklaşım arayışı içinde olduklarını belirtti. büyümelerini sürdürmek, enflasyonu makul bir düzeye indirmek ve borç stokunu doğru yönetmek.

Türk ekonomisinin ve bankacılık sektörünün zorluklara karşı dayanıklı olduğunu kaydeden Çakar, “Ürün ve hizmet çeşitliliği ile güçlü üretim kapasitesi, genç ve artan nüfusu, dış pazarı sayesinde büyüme uzun süredir pozitif ve potansiyele yakın. çeşitlilik, dinamik özel sektör girişimcileri ve hızlı karar alma imkanları.” değerlendirmesini yaptı.

Bankacılık sektörünün sağlıklı bir bilançoya sahip olduğunu, güçlü rekabet ortamında yenilikçi ve müşteri odaklı çalıştığını belirten Çakar, “Büyümenin sürdürülmesi, istihdamın artırılması, yatırımların desteklenmesi ve ekonomik faaliyetlerin finansmanına katkı sağlamaya devam edeceğiz. ülkemizin gücüne ve geleceğine inanarak ihracat yapıyoruz.” sözünü kullandı.

ayrancihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu