Haber

Yenimahalle Belediyesi Kurban Kesim Alanlarını Belirledi

Yenimahalle Belediyesi’ne ait kurbanlık kesim alanları belirlendi. Kurbanlarını belediyeye ait alanlarda kestirmek isteyen Başkentliler için 19 Haziran Pazartesi günü saat 08.30’dan itibaren kesim talimat fişleri dağıtılmaya başlanacak.

Yenimahalle Vatandaşları; Yakacık Kurban Kesim ve Satış Yerinin yanı sıra Andaç Pazar Yeri, Abdurrahman Oğultürk Kapalı Pazar Yeri, Demetevler Pazar Yeri, Turgut Özal Pazar Yeri, Batı Sitesi Pazar Yeri, Serhat Pazar Yeri, Çamlıca Pazar Yeri ve A. Yahyalar Pazar Yeri. kurbanlarını kesebilir.

Kesim emri makbuzu almak isteyen vatandaşlar, makbuzlarını Yakacık Kurban Alanı, Batıkent, Gimat, Şentepe ve Demetevler belediye zabıta karakollarından alabilecek.

Ekipler, kurbanların alana indirilmesinin ardından Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanında çalışmalarına hız verdi. Bu yıl yaklaşık 250 çadırın kurulacağı Yakacık’ta yaklaşık 8 bin küçükbaş ve 7 bin büyükbaş hayvan sergilenecek. Şurası tamamlanan çadırlara götürülen kurbanlık hayvanlar, Yenimahalle Belediyesi Veteriner Hekimleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinin kontrolünde.

15 bin kurbanın olduğu bölgede Belediye, Park ve Bahçeler, Fen İşleri, Zabıta ve Temizlik İşleri başta olmak üzere ilgili tüm müdürlüklerle 24 saat hizmet verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu