Haber

Yüksekova’da düzenlenen Türkiye Kros Eleme Yarışması sona erdi.

Türkiye Kayak Federasyonu’nun (TKF) bu yıl Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde düzenlediği 2. Türkiye Kros Eleme Yarışması sona erdi. Türkiye’nin birçok ilinden 655 sporcunun katıldığı ve 7 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışma, 2.500 metre uzunluğundaki kayak merkezinde gerçekleştirildi. .

Yüksekova’ya 15 kilometre uzaklıkta bulunan ve 2 bin 500 metre uzunluğa sahip Kamışlı Köyü Kayak Merkezi, Türkiye Kayak Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Kayak Pisti Eleme Yarışmasına ev sahipliği yaptı. Dün başlayan ve bugün yapılan eleme müsabakalarıyla sona eren yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinden 665 sporcu ve 220 yönetici ve hakemden oluşan 980 kişi katıldı. Eksi 15 derecede gerçekleştirilen müsabakayı Hakkari Valisi Ali Çelik, Yüksekova Kaymakamı Ömer Cimşit, Yüksekova Gençlik ve Spor Müdürü Sami Keskin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar izledi. 10-25 erkek ve kadın sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışmaların ardından dereceye giren sporcular, madalyalarını Hakkari Valiliği’nin elinden aldı. Çelik’ten satın aldı.

Vali Çelik, Türkiye’nin farklı illerinden sporcu, hakem ve yöneticileri ilçede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu önemli organizasyonun bölgenin güzel coğrafyasında yapılması çok önemli. Kayaklı koşu sporcuları Yüksekova’da” Diğer branşlarda da başarıya zemin hazırlıyoruz. Başarılı sporcular da yetiştirmek istiyoruz.” “Yer hazırlayacağız. Dereceye girenleri ve katılan tüm sporcuları tebrik ediyorum. Onları yetiştiren ve buraya getiren antrenör ve idarecilere şükranlarımı sunuyorum. Bu yarışma Kayak Federasyonu’nun katkıları ve katkılarıyla yapıldı. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzdür. Dileğimiz, beklentimiz ve çabamız bu bölgede uygun sporcuların ortaya çıkmasıdır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu