Ekonomi

ABD Adalet Bakanlığı, kriptodaki yasa dışı faaliyetlere karşı önlemleri artıracak

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) kripto uygulamaları lideri, ticaret platformlarındaki yasa dışı faaliyetlere karşı daha katı önlemler alacaklarını açıkladı.

Ulusal Cryptocurrency Enforcement Group (NCET) Direktörü Eun Young ChoiBakanlığın, son dört yılda önemli ölçüde arttığını söylediği kripto hatalarıyla başa çıkmak için bu tür önlemler alan kripto borsalarını hedef alacağını söyledi.

Choi, departmanın kara para aklamanın önlenmesine odaklandığını ve müşterini tanı kurallarından kaçınan ve risk azaltma faaliyetinde bulunmayan işletmeleri daha sıkı izleyeceklerini belirtti.

Ayrıca NCET, Choi’nin yatırım dolandırıcılığına karşı “domuz kasabı” Planı olarak tanımladığı şeyi gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu sistemde dolandırıcılar mağdurlarla aylarca bağ kurabilecek.

Ajans geçen ay bu tür dolandırıcılıklardan yaklaşık 112 milyon dolar yakaladığını açıkladı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ise 2022 yılında yatırım dolandırıcılığı yoluyla insanlardan 3,31 milyar dolar çalındığını açıkladı. Kripto bağlantılı dolandırıcılıkların 2,5 milyar dolardan fazla olduğu iddia ediliyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

haber-besiri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu