Haber

Bahçeli: Üniversite sınavlarını geniş mutabakatla kaldıralım

Son dakika haberi: MHP Küme Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuşuyor. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İyiliğe karşı ehliyet adalettir, güzele karşı kötülük cinayettir, kötülüğe karşı güzellik iyiliktir. İnsanlığın en yüksek derecesidir.

Gençlerimiz, Türkiye Asrının hedeflerine ulaşmanın koçlarıdır. Teknolojik gelişmelerin boyutu ne olursa olsun sahip olduğu insan cevherinin adı Türk gençliğidir. Ayrıca, alfabenin herhangi bir harfi ile sonlandırılamaz.

O gençtir; Orada kim var diye sorulduğunda sağa sola bakmadan “ben varım” diyebilen bir gençliktir.

“ÜNİVERSİTE SINAVINDAN BÜYÜK KONGRE İLE KAÇINALIM”

Üniversite sınavını geniş bir mutabakata vararak kaldıracağımız günler umarım çok uzak değildir.

SEÇİM SONUÇLARI

Parti olarak seçim sonuçlarını değerlendirdik. Stratejik hedeflere ulaşmanın verdiği memnuniyet dile getirildi. Parti olarak rehavete kapılmayız. Hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. Çalışma zamanı. Bir günün başkasıyla birebir geçmemesine özellikle dikkat ve özen gösteriyoruz.

Türkiye’ye nefes almak, iç ve dış sorunlarını çözmek, milletimizi hak ettiği mevkilere çıkarmak temel hedefimizdir.Bu itibarla siyasi mücadelemizi şevkle sürdürmek zorundayız.

“CHP YÖNETİMİNDEKİ ŞEHİRLER İNSANLIĞI TANIMAK GEREKİR”

Birinci stratejik hedefimiz mevcut belediye başkanlarımızı korumak ve yenilerini eklemek. İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediyeleri ile il ve ilçe belediyeleri de dahil olmak üzere diğer tüm büyükşehir belediyelerinin Türkiye’nin yükselen itibarına yakışır şekilde yönetilmesi tarihi bir öneme sahiptir. Belediyecilik bir sevgi yönetimidir. İstanbul 5 yılını kaybetti. Aynı durum Ankara, Antalya, Mersin, Antalya, Hatay, Tekirdağ büyükşehir belediyeleri için de geçerlidir.

Türk milleti, mahalli iradelerin üzerine düşen zillet gölgesinden kurtulmalıdır. CHP ve diğer rezil partilerin yönetimindeki şehirlerin hürriyetine, haysiyetine hep Allah’ın izniyle şahit olacağız.

YENİ ANAYASA ETKİSİ

Ülkemize yeni bir Anayasa getirilmelidir.Her milletvekili yapmadıklarından olduğu kadar yapmadıklarından da sorumlu olacaktır.

MERKEZ BANKASI’NIN BEKLENEN FAİZ KARARI

Son günlerde siyasi faiz artırımı beklentisini artırmak için iç ve dış lobilerin etkili olduğu görülüyor. MHP’nin faize bakışı değişmedi. Faiz oranlarındaki artış, üretim çarkına çentik atan politik bir tercihtir. Ancak Türkiye’nin ekonomik refahı için kısa vadeli ve bazen sancılı önlemler var.

“YENİ BABA DURUMU”

Muhalefet partilerinin beyhude mücadeleleri, ekonomideki asılsız argümanları beyhude ve sonuçsuzdur. Muhalefet partilerinden çıkış yolu olamayacağı artık görülmüştür.

Bunlar düne, bugüne ve yarına asla güvenmeyen siyasi simsarlardır. Milletvekili oldukları partinin cumhurbaşkanı adayına oy vermediğini küstahça beyan edenler, Bu ahlaki bölünme bizim sorunumuz olmasa da Türk siyasetinin yeni bir Babacan olayını hak etmediğini söylemek bizim sorumluluğumuzdur. Batık gemiden ilk ayrılanlar korsanlardır. Kılıçdaroğlu’nun baba-oğul saltanatından nasıl çıkacağı da merak konusu.

KAYNAK: HABER7

aginajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu