Haber

Bakan, Kurumun Montaj Görüntülerini de Savundu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, PKK’nın muhalefetle ilişkisini gösteren montaj videosu için, “Gerçekleri bildiğimiz bir ortamda görüntülerin gerçek olup olmaması benim için önemli değil. Tartışılacak bir konu değil’ dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Habertürk’e konuk oldu. Bakan Kurum, Millet İttifakı’nın ‘Haydi’ reklam filmine eklenen PKK elebaşının görüntülerini savundu. Kurum şu ifadeleri kullandı:

‘Dün Cumhurbaşkanımızın görüşleri toplandı mı bilinmez ama yine Kandil’in doğrudan HDP’ye ve Millet İttifakına desteğine ilişkin açıklama yaptı. Organik, inorganik terör örgütleri, Kandil’i hep bu konuyu gündeme getirdiler. Aslında herkes gerçeği biliyor. Gerçekleri bildiğimiz bir ortamda görüntünün gerçek olup olmamasının benim için hiçbir değeri yok. Bu tartışılabilir bir bahis değil. Toplandı mı toplanmadı mı bilmiyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımız da bu şekilde konuştu. Kurulduğunu tespit ettik mi? Bunun bir stüdyo montajı olduğunu belirledik, hepsi bu kadar mı? Sonuçta görüntü bir montaj değil. Bölücü terör örgütünün başı açık söz ve telaffuzlarıyla Kılıçdaroğlu’nu desteklerken sorun yok montaj olsun olmasın video sorun olur mu? Gerçekleri konuşalım. HDP’ye aday çıkarmadılar. Böyle bir ortamda bundan rahatsız olmuyorsunuz.’

İşte o açıklama ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün 14 Mayıs seçimleri öncesi miting meydanlarında izlediği ve montaj olduğunu kabul ettiği görüntüleri savundu. Bugün Sivas’ta konuşan Erdoğan şunları söyledi:

’14 Mayıs’tan önce terörist liderler bu videoları Kandil’den çekerek alenen CHP Genel Başkanı’na oy istediler. Şimdi dışarıdalar ve bu gerçekleri 5 saniyede uyduran gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü olan bir imajı arsızca eziyorlar.’

akhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu