Haber

Başkan Büyükakın: “Milletimizin geleceği için çalışmalıyız”

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Samsunlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin katılımıyla düzenlenen Tirit Festivali, vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Gebze Samsunlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şakir Töngel ile çok sayıda davetli katıldı. Gebze Samsun Derneği’nin klasik olarak düzenlediği Tirit Festivali’nde konuşan Önder Büyükakın, “Günlük kavgaları bir kenara bırakmamız lazım. Bu ülkenin geleceği ve çocuklarımızın geleceği için çalışmamız gerekiyor. “Tek amacımız bu” dedi.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşlarına verdiği destekten dolayı teşekkür eden Samsun Halkı Derneği Lideri Şakir Töngel, “Derneklerin kuruluş amacı, bulunduğumuz bölgedeki tüm hemşehrilerimizle birlikte ülkemizin kültürünü yaşatmaktır. canlı. Bu programa katkı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Sayın başkanımız bize desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Sayın Başkan, aranıza sevindim. “Her zaman Samsun halkının yanında oldu” dedi.

“ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu kentte hizmet veren vatandaş derneklerinin birçok programına destek veriyoruz. Bunu gururla yapıyoruz. Bunun temel nedenlerinden biri sivil toplumun gücüne olan inancımızdır. Bir ve birlikteyken güzeliz. Birlik olursak, büyüksek, yaşıyorsak, birlikte Türkiye olursak, inşallah yeni yüzyılda Kocaeli’yi ve ülkemizi çok daha iyi yerlerde görme fırsatına sahip oluruz. Geçtiğimiz yüzyılda küllerinden yeniden doğduğumuz Türkiye Cumhuriyeti çok yol kat etti. İnşallah yeni yüzyılda çok daha geniş aralıklar olacak. Günlük karmaşayı bir kenara bırakmamız gerekiyor. Bu ülkenin geleceği ve çocuklarımızın geleceği için çalışmamız gerekiyor” dedi.

“TEK HEDEFİMİZ DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE”

Başkan Büyükakın, “İnşallah buradaki gençler geleceğin büyük Türkiye’sini inşa edecekler. Biz onun adımları olacağız. Tek amacımız bu. Tek amacımız bu ülkeyi çok daha güçlü ve büyük bir ülke haline getirmek. Bu nedenle sivil toplum kuruluşlarının bir arada kalmasını çok değerli buluyorum. “Büyük uluslar ancak bu tür yapıların güçlü olması durumunda ayakta kalabilirler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu