Haber

Bayrampaşa’da Otobüs Kazası: 1 Yaralı

Özgür EREN, İSTANBUL, BAYRAMPAŞA’da 15 Temmuz Demokrasi Otobüs Terminali’nde iki otobüsün çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı. Yaralı otobüs muavini ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazaya karışan yolcu otobüslerinin sürücüleri polis merkezine götürülürken, her iki otobüste de hasar oluştu.

Kaza, saat 11.15 sıralarında Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi Otobüs Terminali’nde meydana geldi. 17 AEJ 934 plakalı otobüsün sürücüsü perondan çıkmak için ters manevra yaparken, Muş’a gitmek üzere otogarda seyreden, yolcuların bulunduğu başka bir otobüse çarptı. Kaza nedeniyle Muş seferi için hareket eden otobüsün muavini yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı milletvekili ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri her iki sürücüyü de ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürdü. Muş yolcuları olay yerine gelen ve yollarına devam eden başka bir otobüse bindirilirken, kazaya karışan her iki otobüste de hasar oluştu.

Muş’a giden otobüste bulunan bir yolcu, “Giden otobüsün muavini yoktu, aniden kalkıp aracımıza çarptı. Asistan yaralandı, hafif sıyrıkları vardı. Başka bir araç gelecek. Transfer yapıp yola devam edeceğiz. yolumuzun üstünde.” Otobüste bulunan diğer yolcu Mehmet Yılmaz ise, “Otobüsün hareket saati gelmiş olmalı, diğer araç da geri gitti ama yardımcı yoktu. Geri giderken sağ köşeden bizim otobüsümüze çarptı. Yaralı var” dedi. muavin. Yolcular sarsılmıştı. İkinci araç geldi, eşyalar yüklenecek, yola çıkacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu