Ekonomi

Borsa İstanbul’da 4 hisse güne tedbirle başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan açıklamalarda 4 hisseye tedbir getirildiği bildirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVTUR payları bugün seans başından 11/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IZFAS, LINK ve USAK payları 12/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Tedbir getirilen hisselerde son durum

AVTUR, son 4 iş gününde yükseliş ivmesini artırırken dünkü işlemlerde 16,94-19,4 TL arasında hareket ederek volatilitesini artırdı. Hisse, günü 17,86 TL’den kapatırken haftalık bazda %10 değer artışıyla devam ediyor.

IZFAS, yılbaşından bu yana %190’ı aşan değer artışına sahipken hisse, yükseliş trendini düzeltme yapmadan devam ettiriyor. Günü 37,88 TL’den kapatan IZFAS, bu hafta %11 değer artışıyla devam ediyor.

LINK, Mart ayından bu yana ortalama 360-490 TL’lik geniş bantta yatay hareket ediyor. Haziran ayına yükselişle başlayan hisse, dün %7 değer kaybıyla 438,5 TL’den kapanış gördü. LINK, haftalık bazda ise %2,2 değer artışıyla devam ediyor.

USAK, Şubat ayından bu yana düşüş trendine bulunurken geçen hafta gelen tepki alımlarının ardından bu hafta da 11,67 TL seviyesine doğru hareket etti. Ancak dünkü işlemlerde sert satışlar görerek taban fiyatına kadar gerileyen hisse, günü 9,56 TL’den tamamladı.

Bugün tedbir getirilen hisselerin performans özetine InvestingPro üzerinden bakıldığında USAK payının adil değerine yakın seyrettiği ve diğer hisselerin aşırı değerli olarak devam ettiği öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu