Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını, kıble Mescidi’ne düzenlediği saldırıyı ve kutsal mekanlara yönelik sert müdahalelerini görüşmek üzere telefon görüşmesi gerçekleştirdi.” Cumhurbaşkanlığı yaptığı açıklamada. ‘ açıklamaları yapıldı.

“GERİLİMİN DAHA YÜKSELTMESİNE İZİN VERMEYİN”

Olayların Müslümanların yanı sıra tüm insanlığın vicdanını yaraladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa’nın statüsüne ve maneviyatına yönelik provokasyonlar ve tehditler karşısında sessiz kalmalarının mümkün olmadığını vurguladı. Mayıs ayının Pesah Bayramı’na denk geldiği bu hassas dönemde Gazze ve Lübnan’a sıçrayan gerilimin tırmanmasına izin verilmemesi gerektiğini de belirtti.

‘YAPTIKLARIMIZI ADALETLİ VE KALICI BARIŞ İÇİN YAPIYORUZ’

Erdoğan’ın bölgede adil ve kalıcı bir barış için “üzerine düşeni yapmaya hazır” olduğunu söylediği açıklama şöyle devam etti:

Radikal Yahudi grupların Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın davetlerinin yansımaları ve endişeleri artırdığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslümanların özellikle İtikaf döneminde sorunsuz bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli tedbirlerin alınmasının önemine işaret etti. 11 Nisan’da başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her ramazan ayında tekrarlanan bu olayların bölgenin kaderi haline gelmesinin önüne geçilmesi gerektiğini ifade ederek, sorunun kaynağına inmek ve barışçıl bir adım atmak için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti. adil ve kalıcı barış. (HABER MERKEZİ)

haber-arhavi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu