Haber

Çin’in “Patates Diyarı”nda Yeni Teknolojiler Sayesinde Üretim Artıyor

Çin’in kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk İli, Xiji İlçesindeki bir patates yetiştirme merkezinde patates fideleri üzerinde çalışan bir işçi, 2 Mart 2023. (Fotoğraf: Wang Peng/Xinhua)

YINCHUAN, 9 Mart (Xinhua) — Patates ekim mevsimi yaklaşırken, Çin’in kuzeybatısındaki Xiji ilçesinde yetiştirilen bebek patatesler, ülkenin önde gelen patates yetiştirme bölgelerindeki çiftçilerin tarlalarına giriyor.

Çin’in “patates diyarı” olarak da anılan ilçe, yerel bir patates yetiştirme merkezi tarafından patenti alınan hidroponik tarım teknolojilerinin başarısı sayesinde son zamanlarda patates hasadında büyük bir artış yaşadı.

Çin’in kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk İli, Xiji İlçesindeki bir patates yetiştirme merkezinde patatesleri ayıklayan işçiler, 2 Mart 2023. (Fotoğraf: Wang Peng/Xinhua)
Çin’in kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk İli, Xiji İlçesindeki bir patates yetiştirme merkezinde devriye gezen bir işçi, 2 Mart 2023. (Fotoğraf: Wang Peng/Xinhua)
Çin’in kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk İli, Xiji İlçesindeki bir patates yetiştirme merkezinde patates fidelerinin büyümesini inceleyen bir işçi, 2 Mart 2023. (Fotoğraf: Wang Peng/Xinhua)
Çin’in kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk Bölgesi, Xiji İlçesindeki bir patates yetiştirme merkezinde patates fideleri üzerinde çalışan işçiler, 2 Mart 2023. (Fotoğraf: Wang Peng/Xinhua)

haber-arnavutkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu