Yaşam

Gamze Taşcı kimdir? CHP Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Gamze Taşçıer’in Özgeçmişi

28. Dönem milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala siyasi partilerin aday listeleri belirlenmeye başlandı. Cumhuriyet Halk Partisi de büyükşehirlerdeki aday listelerini açıkladı. Aday listesinde CHP Ankara Milletvekili adayı Gamze Taşçıer ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Peki Gamze Taşçıer kimdir ve nerelidir? Gamze Taşçıer’in mesleği nedir?

Detaylar burada…

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kısa bir süre kala Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayları sertleşmeye başladı. CHP’nin Ankara 1. ilçe milletvekili adayı Gamze Taşçıer ile ilgili araştırma da hız kazandı.

Gamze Taşcı kimdir?

Gamze Taşçıer 1982 yılında Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini 2004 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. Mezun olduğundan beri Mamak’ta serbest eczacı olarak çalışmaktadır.

Gamze Taşcıer’in Siyasi Kariyeri

Taşçıer, 1999, 2004 ve 2007 yıllarında yapılan yerel ve genel seçimlerde CHP Etimesgut İlçe Gençlik Kolları’nda aktif olarak görev yaptı. 2011 genel seçimlerinde Ankara 1. Bölge milletvekili adayı 14. sıradan seçildi. 2014 yılında Keçiören İlçe Kesintisiz İdare Meclisi üyeliğinin ardından Ankara, 2015 Genel Seçimi öncesi yapılan ön seçimde 1. bölgede 5. sırada yer almıştır.

Gamze Taşçıer 2016 ve 2018 yıllarında yapılan CHP Kurultaylarında Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. 2017 yılında Ankara Eczacılar Odası başkan adayı olmuş ve Türk Eczacılar Birliği Delegasyonu üyeliğine seçilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu