Haber

Deniz çayırları ağır hasar gördü

MUĞLA (İGFA) – Ortakent’in deniz tabanında yüzer platform üzerinde hafriyat makinesi yardımıyla yürütülen ve halkta tepkilere neden olan çalışma, talimatla bölgeye giden polis ekipleri tarafından durduruldu. Muğla’nın Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras.

Bodrum Belediyesi dalgıçları bugün bölgede dalış yaparak incelemelerde bulundu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Bodrum Liman Başkanlığı’nın verdiği izinlerle yürütülen çalışmaların, koruma altındaki deniz çayırlarına ve bölge ekosistemine zarar verdiği yapılan incelemeler sonucunda belirlendi. Geniş bir alanın deniz çayırlarıyla kaplı olduğu alanda yapılan dalış sırasında alınan su altı görüntülerinde, yaklaşık 100 metrekarelik bir alandaki deniz çayırlarının kazı makinesiyle yapılan kazılarda büyük zarar gördüğü görülüyor.

Deniz ekosistemine zarar veren, kıyı yapısını bozan ve doğaya telafisi mümkün olmayan zararlar veren çalışmanın belediye ekipleri tarafından gerekli tutanak ve raporları hazırlanarak ilgili kurumlara gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu