Haber

Meral Akşener tekstil işçileri ile bir araya geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Sancaktepe’de tekstil işçileri ile bir araya geldi. Akşener, “İyisiyle kötüsüyle projelerimizden bahsediyoruz. Sayın Erdoğan’ın ağzından bugüne kadar bir şey duydunuz mu? ‘Ekonomi kötü, bunları düzeltmek için şunları yapacağım’ dediğini duydunuz mu?

Meral Akşener bugün Sancaktepe’de bir tekstil fabrikasını ziyaret etti. İşçilere seslenen Akşener, yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istedi. Aksener dedi ki:

“Türkiye’yi yönetenlerin her birimize ‘PKK, terörist, FETÖ’, ateist, kafir’ gibi sözler söylemesinin sebebi şudur. 3 yıldır esnaf gezerim. Kapısını çalıyorum. .Sizi dinliyorum, taleplerinizi kamuoyunun gündemine taşıyorum, kızım ‘Müşteri kaybediyoruz’ dedi. Farkında olmadığınız bir şey var kızlar, velinimetsiniz, bir siyasetçi için seçmenin velinimet, patron olması gerekir ama biz dini değerler ve kimlik değerleri üzerinden birbirimizle kavga ederken, bunu yapmıyoruz. ne dediğimizi anlayın iyisiyle kötüsüyle projelerimizden bahsediyoruz.’Ekonomi kötü, bunu düzeltmek için şunları yapacağım’ dediğini duydunuz mu?’ Hayır ben Meral Akşener 7 yaşımdan beri beş vakit namaz kılıyorum. Bana ‘kâfir’ deniyor bu şirk değil mi?

“BU ÜLKEDE KİRALAMA VURGUSU VAR”

Minimum teklifimiz patronun sigorta kısmını almaktır. Sigortanıza devlet tarafından ödenen yüksek bir asgari ücret verebilirsiniz ve o insanların aç kalması için baş belası olursunuz. Geçim sağlayamıyorlar. Geçen gün bir meskene gittim, pencereleri olan bir mesken. 3 çocuk yaşıyor. Güneş yok, ışık yok. 4.000 TL kira ödediler. Ancak şu an adam çıkarıyor, 6 bin 500 TL’ye verecekmiş. Bu ülkede kira darbesi var. Sosyal konut yapma görevimiz var.

HERKES SURİYELİ MÜLTECİLERE KARŞI, ONLARI GETİRENLERE NEDEN KİMSE BİR ŞEY SÖYLEMİYOR?

Herkes Suriyeli mültecilere kızgın. Abi bunları getirenlere neden kimse bir şey demiyor? 10 milyon Suriyeli, 7 milyon Suriyeli… Zaten piyasada bir rakam yok. Kızgınsan kim getirdi kardeşim? Suriye ile neden tartıştık? Suriye, İran, Irak; O sınırlara baktığınız zaman 7 trilyonluk bir ticaret hacmi var. Mısırla neden savaştık kardeşim? Neden Sisi’ye küfrediyorsun kardeşim? Bak, şimdi git ve hazır ol. Çalmayacaksın, alkışlamayacaksın; Ayrıca çok fazla israf var, bırakacaksın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu