Haber

Gündem bir anda değişti: Başkanın köpeği Başkanı ısırdı

Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu’nun köpeği, başkent Kişinev ziyareti sırasında Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander van der Bellen’in elini ısırdı.

Protokole aykırı olan bu olay, iki liderin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı gezdiği sırada van der Bellen’in köpeği sevmesi sonucu yaşandı. Moldova Devlet Başkanı Sandu, Codrut isimli köpeğinin etrafta çok fazla insan olmasından dolayı korktuğunu söyledi.

‘GÜZEL BİR DOSTLUĞUN BAŞLANGICI’

Avusturya Cumhurbaşkanı daha sonra Moldova Parlamentosu’na giderken eli bandajlı olarak görüldü. Bellen, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında, “Moldova’nın ‘İlk Köpeği’ Codrut ile ilk yarışmam herkesin dikkatini çekti” diyerek şunları söyledi: “Köpekleri çok sevdiğimi beni tanıyan herkes bilir; anlayabilirim. heyecanı. Etrafındaki insanlardan dolayı gergindi. Başkan Maia Sandu’ya Codrut’a küçük bir hediye verdim. Hoş bir dostluğun başlangıcı…”

Ukrayna ve Romanya ile sınırı bulunan Moldova, Avrupa Birliği’ne (AB) katılmak istiyor. Avusturya Cumhurbaşkanının ziyareti de bu amaca yönelikti. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu