Yaşam

Harran Üniversitesi Sanatseverlerin Hayallerini Gerçekleştirecek

Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde kurulan ‘Sanat ve Tasarım Atölyesi’ öğrenciler ve sanatseverler için birbirinden değerli projelere ev sahipliği yapacak.

Osmanbey Yerleşkesi Güzel Sanatlar Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu’nun girişimleriyle kurulan, ahşap, metal ve fotoğraf atölyelerini bünyesinde barındıran Sanat ve Tasarım Atölyesi açıldı.

Sanat ve Tasarım Atölyesi hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından açılış kurdelesi kesildi.

Kurdele bölümünün ardından Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve beraberindeki heyet atölyeyi gezerek öğrencilerle sohbet etti ve yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Harran Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri tarafından desteklenen proje kapsamında kurulan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Fotoğraf Atölyesi, öğrenci odaklı tasarlanmıştır.

Sanat yurdunun kurulması ile öğrencilerin bölüme geldiklerinde kendilerini hissedebilecekleri, sanatsal ve estetik bir ekibin sorunlarını yansıtabilecekleri ve üreterek var olabilecekleri bir portal oluşturulması amaçlandı.

Böylece; Birlikte çalışma, üretme, araştırma ve bir değil birden fazla üslubu tek mecrada kullanma eylemlerini öğrenip uygulayabilecekleri mid-disipliner bir stüdyo oluşturuldu.

Osmanbey Yerleşkesinde açılışı yapılan programa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Demir ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Zübeyir Zengin, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu