Haber

İftar yemeğinde dayanışma örneği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ramazan ayının son günlerinde Eski Orhanlı köyü sakinleri ile Doğa Okulu bahçesinde bir araya geldi. İmece Yolu üzerinde düzenlenen iftar yemeğinde bir dayanışma örneği sergilendi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Doğa Derneği, Seferihisar Belediyesi ve köy halkıyla birlikte Seferihisar Eski Orhanlı Köyü’nde verilen iftar yemeğine katıldı. Doğa Okulu bahçesinde verilen iftar yemeğine İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı İnanç Eken, Doğa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dicle Tuba Kılıç, muhtarlar, Doğa Derneği aktivistleri ve köylüler katıldı. Yoğun ilgiyle karşılaşan Önder Tunç Soyer, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak istek ve temennilerini dinledi.

Bereketi çoğaltıyoruz
Doğa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dicle Tuba Kılıç, “Bu yıl 9. kez iftar grubu düzenliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi ve köylülerle hazırladığımız sofrada birlik ve beraberlik içerisinde bir araya geliyoruz. Tüm farklılıklarımızı bir sofra etrafında bırakarak, doğanın bize öğrettiği gibi dayanışma ve paylaşımla bereketimizi çoğaltarak birlikte yaşamı çoğaltıyoruz. Bu sofranın kurulmasında emeği geçen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bir de köy tiyatrosu vardı.
İftar gösterisinin ardından Cemal Fatih Polat koordinasyonunda “Zeytin Savunması” konulu Hacivat Karagöz gölge oyunu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yenibağarası Köy Tiyatrosu “Tiyatroya Merhaba” oyununu sergiledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu