Haber

Belarus: Gerekirse ülkemize stratejik nükleer silahlar konulabilir, sahalarımızı hazırlıyoruz

Belarus Savunma Bakanı Hrenin düzenlediği basın toplantısında, “Gerekirse stratejik nükleer silahlarımız da olacak. Halihazırda mevcut sahalarımızı buna hazırlıyoruz.”

“Düşmanca söylem devam ederse ikinci adımımız Belarus’a stratejik nükleer silahların yerleştirilmesi olacak” uyarısında bulunan Hrenin, şöyle devam etti: “Zor kullanarak güç kullanılmasına mutlaka karşılık vereceğiz. Çünkü Batı başka bir şey anlamıyor.”

Hrenin, Rusya’nın Beyaz Rusya’ya taktik nükleer silah yerleştirmesiyle ilgili olarak, ülkesine karşı başlatılan “yoğun bilgi çatışması” nedeniyle söz konusu silahların konuşlandırılacağını bildirdi.

‘Beyaz Rusya’da konuşlandırılacak Rus taktik nükleer silahları, bizimle aşırılık yanlısı bir şekilde konuşabileceklerini sananlara karşı bir tür ilaç görevi görecek’

Beyaz Rusya Savunma Bakanı, ‘Kimsenin bu silahlardan korkmaması gerektiğini’ belirterek, “Kimse bu silahları kullanmayı düşünmüyor. Bu silahlar Belarus’ta ciddi bir caydırıcı olarak bulunacak. Dolayısıyla bir tür silah görevi görecekler. Bizimle hala aşırılık yanlısı bir şekilde konuşabileceklerini düşünen ağrıyan baş ağrılarına karşı ilaç.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu