Ekonomi

Protean eGov halka arza hazırlanıyor, çapa yatırımcılardan fon sağlıyor

Hintli BT destekli analiz şirketi Protean eGov Technologies, ilk halka arzını (IPO) 6 Kasım Pazartesi ile 8 Kasım Çarşamba arasında gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Firma, halka arz öncesinde önde gelen yatırımcılardan 143 crore (1,9 milyon $) topladı.

Eskiden NSDL E-Yönetişim Altyapısı olarak bilinen Protean eGov, halka arz fiyat bandını hisse başına 752₹792₹ olarak belirledi. Şirket, fiyat aralığının üst sınırı olan, her biri ₹792 değerindeki 18 fona toplam 18,12 lakh hisse senedi tahsis etti. Önemli yatırımcılar arasında Societe Generale, SBI General Insurance Company, Aditya Birla Sun Life Insurance Company, SBI Life Insurance Company, LIC Yatırım Fonu ve Baroda yer alıyor. BNP Paribas(EPA: BNPP) Yatırım Fonu dahildir.

Halka arz, HDFC Bank da dahil olmak üzere hissedarlar tarafından şirket çalışanlarına indirimli olarak satışa sunulan özel bir rezervasyon teklifini (OFS) içeriyor. Protean eGov, 23 Mali Yılın ikinci çeyreği için 32,21 milyar Rupi (423.000 $) vergi sonrası kar (PAT) ve 220,4 milyar Rupi (2,9 milyon $) gelir bildirdi.

Yaklaşan halka arz ve ana yatırımcıların yatırımı, Hindistan’daki BT destekli analitiklerin rekabetçi ortamında ilerlemeye devam eden Protean eGov Technologies için değerli bir dönüm noktasına işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habercarsamba.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu