Haber

Antalya Büyükşehir Manavgat Aşevi hizmete açıldı

Yurtlara günde iki öğün, üç çeşit yemek verilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya merkez ve Alanya’dan sonra üçüncü aşevini Manavgat’ta açtı. Aşevinden haftanın 7 günü iki öğün olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin evlerine üç çeşit yemek ulaştırılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara tek tek ulaşarak evlerine sıcak yemek ikram ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Antalya ve Alanya’nın ardından üçüncü aşevini Manavgat’ta hizmete açtı. Manavgat Türkbeleni’nde kurulan bin kişilik aşevi, Manavgatlıların hizmetine açıldı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı olan Manavgat Aşevi, deneyimli çalışanlarından oluşan ekibiyle engelli, yaşlı ve yemek yapamayanların konutlarına sıcak yemek hizmeti veriyor.

SOSYAL İNCELEME YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından yapılan değerlendirmenin ardından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşların konutlarına ücretsiz olarak sıcak yemek ulaştırılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, haftanın 7 günü iki öğün olmak üzere üç çeşit yemeği paketleyerek konutlarına götürüyor.

KONUTLARA İKİ YEMEK TESLİM EDİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Serdar Sarıkaya, “Aşevinin yemekleri, gıda mühendisleri ve diyetisyenler kontrolünde Türk Gıda Kodeksi ve Toplam Kalite Yönetimine uygun olarak hazırlanmaktadır. Paketlenir ve eve teslim edilir. Aşevi tüm modern mutfak gereçlerine sahiptir. Konveksiyonel fırından soğuk hava deposuna, paketleme makinesinden sebze doğrama ünitesine kadar tam teşekküllü hizmet vereceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu