Haber

Robocube Sezon Dışı 2023 robot yarışması düzenlendi

İSTANBUL (İGFA) – Teknopark İstanbul, Küp Kuluçka ve Intechne Robotik Teknolojilerin liderliğinde gerçekleştirilen yarış, İstanbul Pendik Kurtköy Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinlik internet üzerinden olduğu kadar katılımcılar ve izleyiciler tarafından da yoğun bir şekilde takip edildi.

22 takımın boy gösterdiği müsabakada play-off, çeyrek final ve yarı final olmak üzere 80 heyecanlı mücadele yaşandı. Karşılaşmalarda 20 heyet ve 80 taraftar görev aldı. Canlı yayınlar ve yüzlerce online izleyici ile etkinliği 500’den fazla katılımcı takip etti. Yarışta birçok branşta 20 ödül bulundu. Robocube Off-Season yarışması bu yıldan itibaren her yıl sistematik olarak yapılacak.

Yarışmalar sonucunda çeşitli bölümlerde ödüllerin dağıtıldığı yarışmada; ENKA TECH., Beşiktaş Rsports, Lapis Lazuli takımları ipleri eline aldı. İlk üçe giren takımlar, robotlarını geliştirmek ve yarışmalara katılmak için kadrolarını kullandıkları için Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu tarafından ödüllendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu